Wirtualno-realny Morąg - Gra miejska

2014-05-22 00:00:00 (ost. akt: 2015-05-25 11:07:00)

Muzeum im.Johanna Gottfrieda Herdera w Morągu jest głównym partnerem merytorycznym projektu edukacyjnego morąskiego Liceum Ogólnokształcącego, zatytułowanego „Wirtualno-realny Morąg - Gra miejska” realizowanego w ramach projektów V edycji Akademii Orange.

Wirtualno-realny Morąg - Gra miejska
Uczestnikami gry miejskiej byli gimnazjaliści i licealiści z Morąga. Odwiedzili w „realu” nieznane, choć bliskie miejsca w ich otoczeniu, a dzięki nowym technologiom dokładniej poznali wartość historyczną i kulturalną swojego miasta. Pierwszy etap gry był rozgrywany na Facebooku. Tam pojawiły się informacje ułatwiające udział w grze w „realu”, tam też były zamieszczane zadania, których rozwiązanie było punktowane w końcowej klasyfikacji. Nawigacja podczas gry odbywała się dzięki aplikacji Google maps na tabletach i smartfonach. Z każdego punktu gry drużyna przesyłała rozwiązanie zadania na Facebook. Kody QR służyły jako nośnik informacji potrzebnych do rozwiązania zadań. Dokumentacja i promocja projektu odbywała się na stronie internetowej Liceum Ogólnokształcącego w Morągu oraz na portalach społecznościowych. Projekt zakładał współpracę szkoły z Muzeum im. Johanna Gottfrieda Herdera, informacją turystyczną, galerią w ratuszu, właścicielami wieży ciśnień i właścicielami zamku, parafią rzymsko-katolicką, lokalną telewizją i portalem internetowym.
Szczegóły projektu:
Miejsce: miasto Morąg, gmach Liceum Ogólnokształcącego w Morągu, budowle historyczne i obiekty kulturalne będące własnością lub zarządzane przez partnerów projektu.
Uczestnicy gry: uczniowie Zespołu Szkół Licealnych w Morągu i gimnazjów morąskich oraz gmin ościennych: Miłakowa, Małdyt, Żabiego Rogu.
Wirtualna platforma: strona www i profil Facebook.
Organizator: Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji, Nauki i Kultury „trzynastka” przy Liceum Ogólnokształcącym im. Leona Kruczkowskiego w Morągu.
Partnerzy: Muzeum im. Johanna Gottfrieda Herdera w Morągu Oddział Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, które przygotowało zestaw zadań dla uczestników Gry miejskiej, zarówno do pierwszego, jak i drugiego jej etapu. Materiały te wraz z odnośnikami do stron internetowych zostały przystosowane przez nauczycieli LO do poziomu i możliwości percepcyjnych uczestników.
Partnerami projektu byli także: Agencja Artystyczna „ELVI” w Morągu, Lokalna Organizacja Turystyczna „Kraina Nieodkrytych Tajemnic”, Media Group Info – Daniel Woronko w Morągu, Parafia rzymsko-katolicka p.w. św. Józefa w Morągu, PIB Norbud Norbert Szulc w Morągu.


Tagi: morąg gra

Kalendarium

« piątek, 22 stycznia 2021 »
Pn Wt Śr Czw Pt So N
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Zobacz pełne kalendarium »

Samorzad Wojewodztwa

Poznaj lepiej nasz region:

facebook youtube

piątek 22 Stycznia
  • Kwartalnik III/2020
  • Wirtualny spacer
  • Ankieta
  • 90-lecie polskich szkół na Warmii i Mazurach
  • Oferta najmu sal
  • Film promocyjny Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
  • Katalog on-line biblioteki Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
  • Doposażenie pracowni edukacyjnych Muzeum Przyrody - baner
  • Strona projektu: